כנס כורדי בירושלים עם קטעים מהמופע סיהרא ושימשאהמופע החדש יכלול קטעי הומור מחיי העדה הכורדית עם טיפים לחיים מאושרים
והכול תוך אהבה אמיתית לירושלים ולמדינת ישראל
חייליה ואזרחיה


המופע החדש - סיהרה ושמשא - פירסום- מופע חדש בשפה הארמית - סיהרא ושימשא - פורים 2008

בס"ד


לכ' הגב יפה מתנ"ס מרחבים
שלום רב

  • עפ"י בקשתך ובתיאום עם יוכי ניסן הריני להעביר אליך תקציר המופע "סיהרא ושמשא" (שמש וירח) האמור להתקיים אצלכם אי"ה ביום שלישי 18/3/08 יא באדר ב' תשס"ח בשעה 19:30 (ניתן לקבוע שעה מדויקת בתיאום טלפוני עם יוכי).
  • המופע "סיהרא ושמשא" – שמש וירח הנם שני איתני טבע מלכי יום ולילה הניכרים בחשיבותם והשפעתם על כדור הארץ ושינויים ובתהליכים שהם עוברים.
  • הקשתי את הדבר על גבר ואשה במשפחה שהנם מלכי הבית בעלי השפעה עקיפה וישירה על כוכבי הבית (הילדים) והסביבה.
  • במופע אני מעלה תמונות מחיי נישואין, אז בכורדיסטן הרחוקה, וכיום, תוך דגש על הבדלים,רגישויות אי הבנות כעסים מאוויים פמיניזם ושוביניזם.
  • התמונות לקוחות מחיי יום יום וכל אחד יוכל להזדהות עם סיטואציה מסוימת.
  • המופע בשפה הארמית. מועבר בצורה עשירה וקולחת מתובל בביטויים פתגמים משלים שירים והכל בהומור ובצחוק.

כתיבה , בימוי ומשחק – גילה חכימי

מוסיקה – שמשון קלימי ולהקתו.

הגברה – אושר רז

ארגון ופרסום - יוכי ניסן.בברכה

חכימי גילה

 

על המופע "בלישנא נושאן" - מאת גילה חכימי

המופע נקרא בלישנא נושאן, כלומר בשפה שלנו-השפה הארמית- שהיא השפה המדוברת בפי יהודי כורדיסטאן האיראנית. במופע מנסה גילה חכימי להפגיש את העבר העשיר והערכי של היהודים, עם ההווה הישראלי. העדה הכורדית מאופיינת בחריצותה, באצילותה בצניעותה. מטעניה התרבותיים והערכיים תרמו רבות בקליטתה ובשילובה הבריא בחברה הישראלית. המופע בלישנא נושאן עשיר בביטויים במראות ובחוויות מחיי הקהילה מקודש ומחול, בשילוב ריחות צבעים צלילים ומנהגים והכל מלווה בהומור ובצחוק

The kurdish show called "balishana noshan".Its language is ARAMIT which is the language of the "GMARA".The show describes in details how was jewish community life at Kurdistan 50 years ago. Great humor, fun and a lot of nostalgic situations. מחברת ההצגה שגם ביימה ומשחקת - הגב' גילה חכימי - מנהלת בית ספר בדימוס, נולדה בעיירה הציורית ססנדאג שבכורדיסטאן האיראנית.מדברים על יופיה של שוויץ, אך מי שלא ראה או טייל בסננדאג (לעיתים מכונה גם "סנא") לא ראה עיר ציורית העולה ביופיה ובנופיה על כל מקום אחר. כדי לקרוא על יופיה של העיירה ניתן להכנס לקישור הבא - יופיה של סננדאג

jews kurdish - Google News